בדיקת קישורים נכנסים לאתר – (שיטות חינמיות) – מדריך קצרצר וקולע

פרופיל קישורים זה אחד האלמנטים המשמעותיים ביותר כשאנחנו מדברים על הדירוג של האתר שלכם. גוגל רואה קישורים כמעין סימול איכות, גוגל בעצם אומר במילים אחרות שאם אתרים אחרים מפנים אליכם, אז כנראה אתם משהו משהו.

אבל שנייה לפני שתרוצו לזרוק את הלינקים שלכם בכל הבא ליד, חשוב להבין שלא כל אתר נחשב בעיני גוגל לאתר איכותי. אם אנסה להסביר את זה לעומק, תחשבו על המלצה שקיבלתם ממישהו לספר קריאה, אם מדובר על חבר שאוהב לקרוא ויש לכם לרוב טעם דומה, סביר להניח שתסמכו על ההמלצה הזו.

אבל אם תגיעו לחנות ספרים והמוכרת מתעקשת שתקנו ספר במבצע מסוים כדי שהיא תרוויח עמלה, אז כנראה שזה יהיה פחות אמין בעיניכם, אז בדיוק באותו האופן פועל גוגל. מה שחשוב הוא זה שלא רק שיפנו אליכם, אלא שהאתרים שמפנים אליכם יהיו איכותיים בעצמם. אבל איך בודקים את זה? הכנתי לכם מדריך קצרצר שיעשה לכם את החיים קלים יותר ויעילים יותר!

כלים חינמיים לבדיקת קישורים ומעקב בשוטף

גוגל סרץ’ קונסול

גוגל סרץ' קונסול (Google search console) זה אחד הכלים הפופולריים ביותר של מומחי SEO ולא סתם. הכלי הזה מאפשר לראות מה קורה באתר מבחינת ה-SEO, מה הליקויים שיש, מה צריך לשפר וגם, מי האתרים המפנים אליי.

כדי להבין מי האתרים המפנים אליכם, יש לבצע 3 פעולות פשוטות:

  1. היכנסו לגוגל סרץ' קונסול פתחו את התפריט ולחצו על הוספת נכס:

2. לאחר מכן יפתח לכם חלון עם אפשרות להכנס URL. הזינו את הכתובת הרלוונטית.

3. לאחר מכן, יפתח לכם החלון הבא ובו תוכלו להקליק על התחלת אימות ושם תקבלו הנחיות לפי שלבים, איך ניתן לאמת את הנכס שלכם.

לאחר אימות הנכס שלכם גוגל סרץ' קונסול תציג עבורכם לא מעט  נתונים קריטיים ומהותיים לקידום האתר, בסרגל בצד ימין תלחצו על "קישורים", גוגל תציג עבורכם את סך הקישורים החיצוניים, והפנימיים באתר,ומאיזה עמודים אתם מקבלים קישורים, ומהו האנקור המוביל ביותר.

היכנסו ל-AHREFS

Ahrefs הוא כלי בדיקה בחינם, המאפשר לבדוק בצורה נוחה וקלה את הקישורים המפנים לאתר שלכם. 

בדומה ל-Google console וגם הוא מאפשר תצוגה של כלל הקישורים הנכנסים לאתר שלכם. בנוסף לכך, הוא נותן לכם מידע מעשיר על כמות הקישורים הנכנסים האיכותיים, מי הקישורים שאינם איכותיים, מה דירוג ה-DR של אותם אתרים וכדומה.

כלים נוספים

אם אתם בכל זאת מעוניינים בכלים נוספים, אז הכנתי לכם רשימה עם הכלים שאני הכי אוהב לעבוד איתם ושופכים הכי הרבה תובנות על פרופיל הקישורים:

Seoshark

אמנם אנחנו לא כלי חינמי, אבל בהחלט כלי מעקב נתוני SEO נהדר שיכול לשפר באופן משמעותי את עבודת ה-SEO שלכם באופן שוטף. ומעבר ליכולת לזהות מי הקישורים הנכנסים שלכם, תוכלו גם לקבל התראות על קישורים נכנסים חדשים.

SEMRUSH

אחת התוכנות הפופולריות ביותר בעולם ולא בכדי, SEMRUSH מביאה יכולות אדירות ומאפשרת לנהל את תחום ה-SEO בצורה יעילה וקלה, אבל חשוב להבין שהיא פחות מותאמת לישראל. מה שכן, מבחינת יכולת לפלח את הקישורים הנכנסים לאתר שלכם היא יכולה לעשות עבודה נהדרת, אבל העלויות הגבוהות לא בהכרח משתלמות כאשר זה האלמנט היחיד שהיא מציעה לכם.

 

Facebook
WhatsApp
LinkedIn

מאמרים נוספים